Освітній портал Дніпропетровщини

 

Конкурс ерудитів " Казковий зорепад" для учнів 3 класу

Мета : актуалізувати набуті знання учнів; розвивати кмітливість, увагу, пам'ять, логічне, творче мислення, швідкість реакції, пізнавальну активність; вдосконалювати вміння працювати в групі, виконувати нестандартні завдання,прислухатися до думок своїх товаришів; виховувати любов до книги.

Обладнання : табло « Казковий зорепад», зірочки, сигнальні картки.    

Хід заняття:

  1. Організаційний момент.
  1. Формуються дві команди ( одна з 3-а класу, друга – з 3-б класу ) по 8 учнів .
  2. Кожна команда обирає назву та капітана .
  3. Обираються два зіркорахівники.
  1. Проведення конкурсу. 
  2. Підведення підсумків. Нагородження переможців.
  3. Заключне слово бібліотекаря. Презентація літератури з виставки.

          Конкурс ерудитів «Казковий зорепад», 3 клас.

  1. Герої яких казок наділені супер-силою і розумом,які допомагають їм подолати будь-які пригоди ?

/ фантастичні /

  1. У яких казках розповідається про життя людей ?

/ у побутових /

  1. Казки,створені письменниками, називаються …

/ літературні /

  1. В якій казочці їжак переміг зайця і чому?

/ «Іжак та заєць» - замість себе поставив жінку /

  1. В якійказочці рак обдурив лисичку і як ?

/ «Лисиця та рак» - сів на хвіст /

  1. Скільки коштує рік навчання у школі Оха ?

/ копу ложечок = 60 ложечок /

  1. Кому допомогло маленьке мишеня та в якої казочці ?

/ діду та бабі – « Ріпка»,     Леву – «Сильний Лев і маленьке Мишеня /

  1. Як Фазану вдалося потоваришувати з Вороном ? В якої казочці ?

/ поважаючи один одного – « Як серед птахів виникла дружба7» /

  1. Хто допоміг сховатися Синьої Свиті навиворіт Пошитої ?

/ пташка Нагай /

  1.  Яку дивовижну властивість мав каптур Морського Дракона ?

/ той, хто надівав його на голову, починав розуміти пташину мову – казка « Чарівний каптур» /

  1.  Які з казок народів світу переконують у тому, що з усіма треба жити в мирі й дружбі ?

/ «Як серед птахів виникла дружба7», «Сильний Лев і маленьке Мишеня» /

  1.  Якому казковому персонажу та з якої казочки довелося віддати півцарства за надмірну самовпевненість ?

/ царю – чарівнику – «Синя Свита навиворіт Пошита» /

  1.  Скільки років мав старий-старезний гном з « Казки про старого гнома»?

/ 700 років /

  1.  Чим хотів пригостити Матса старий гном у « Казці про старого гнома»?

/ квашеною павутиною або маринованою водою з калюжі /

  1.  Хто і в якої казочці в окропі не зварився, а навпаки – краснем зробився?

/ Іван, найменший син – « Горбоконик» /

  1.  З якої казочки цитата :

- Няв! Няв! Няв!

А ті й думають собі :

- От вражого батька син, ще йому й мало! Це він і нас поїсть!»

/ « Пан Коцький»  /

  1.  « - Ловися, рибко, велика та превелика!

- Не хочеться йому малої.А мороз на дворі такий, що аж шкварчить!»

/ « Лисичка – сестричка та вовк – панібрат» /

  1.  « Приходь,кумоньку,приходь, лебедику, чим зможу – тим тебе і пригощу!»

/ « Лисичка та Журавель» /

  1.  « - А що? Ти прийшов битися чи миритися ?

- Де вже миритися ? Битися прийшов з тобою, з іродом проклятим»

/ « Кирило Кожум'яка» /

  1.  «От не ляпай ніколи по-дурному язиком, то нічого й не буде!»

/ « Язиката Хвеська» /

  1.  « Я по коробу метений, на яйцях спечений» /

/ « Колобок» /

  1.  « Онде наша діва, онде наша Іва,

На метеному дворці, на тесаному стовпці

Кужілочка шумить, веретенце дзвенить,

Скиньмо по пір'ячку, нехай летить з нами!»

 / « Кривенька качечка» /

  1.  « Гуси, гуси, гусенята, візьміть мене на крилята

Та понесіть  до батенька.

А в батенька – їсти й пити, ще й хороше походити»

/ « Івасик – Телесик» /

  1.  З яких казок загубилися ці герої :

Вовк, мисливці, бабуся   / « Червона шапочка» /

  1.  Дід, баба, невод   / « Казка про рибака і рибку» /
  2.  Осел, півень, трубадур   / « Бременські музиканти» /
  3.  Кіт, лисиця, тато Карло, поле чудес   / « Буратино» /
  4.  Жаби, ластівка, кріт   / « Дюймовочка» /
  5.  Білка, царівна Лебідь, 33 богатирі   / « Казка про царя Салтана» /
  6.  Дід Андрушка, джочка Мінка, киця Варварка   / « Ріпка» /
  7.  З яких казок загубилися ці речі :

Розколоті ночви   / « Казка про рибака та рибку» /

  1.  Рукавички та жупанець   / « Казка про рибака та рибку» /
  2.  Уздечка   / « Казка про Оха – Чудотвора» /
  3.  Мотузка   / « Сильний Лев і маленьке Мишеня» /
  4.  Чарівна книжка   / « Синя Світа навиворіт Пошита» /
  5.  Наливне яблучко   / « Гуси – лебеді» /
  6.  Закінчить прислів'я про книгу :

Дім без книги – що день …   / без сонця /

  1.  Людина без книги, як риба …   / без води /
  2.  Книга вчить, як на світі …   / жити /
  3.  Книга – ключ до …   / знань /.

 

 

Подобається